Zajęcia rozwijające zainteresowania teatrem

Na ten dzień 26.01 czekali z niecierpliwością uczniowie klasy II b, którzy w ramach zajęć rozwijających zainteresowania teatrem na Scenie Fraszka mieli obejrzeć kolejny spektakl pt.” Krawiec Pan Niteczka” według utworu Kornela Makuszyńskiego, a po przedstawieniu po raz pierwszy wziąć udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych. Spektakl dostarczył wielu przeżyć, bo co odważniejsi uczniowie mogli stanąć na scenie tuż obok aktorów i tworzyć z nimi widowisko z wykorzystaniem własnej wyobraźni. Kiedy zapadła kurtyna i umilkły brawa, uczniowie udali się do sali prób teatru. Aktor Teatru Powszechnego Przemysław Bosek opowiedział uczniom o typach lalek teatralnych. Od tego pobytu w teatrze wszyscy, którzy uważnie słuchali aktora, wiedzą o lalkach pacynkach, marionetkach, jawajkach, kukiełkach. Już niedługo pod opieką Elizy Klamut na naszych uczniów czeka kolejna przygoda z dziecięcym teatrem.