26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W bieżącym roku szkolnym 3 klasy PSP nr 11 były zaangażowane w projekty plastyczno-językowe promujące naukę języków obcych.
Uczniowie klasy 1b z wielkim zapałem kolorowali flagi różnych krajów europejskich i nazywali kolory w nich występujące w języku angielskim. Klasa 3b z łatwością przyswoiła sobie wyrażenie „dzień dobry „ między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Uczniowie nie tylko nauczyli się wypowiadać te zwroty, lecz również poznali ich formę pisaną. Uczniowie klasy 7a, natomiast, spróbowali swoich sił w rozpoznawaniu 14 najpopularniejszych języków europejskich. Najlepszym z nich – Krzysztof Brach i Jan Pietralski – udało się trafnie rozpoznać aż 10! Prawdziwi poligloci! Uczniowie obejrzeli również krótki film prezentujący dziesięć języków obcych najłatwiejszych do nauki dla Polaków.
Nauczyciele: Ida Kwietniewska, Anna Krawczyk