W dniu 07.11.2023 r obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania,
który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i nawyków żywieniowych. Z tej okazji dzieci z grupy Jagódki zaprezentowały występ artystyczny pt. “Dr Zdrówko”, w którym pokazały, jak ważne jest dbanie o zdrowie, jedzenie warzyw i owoców, picie wody i uprawianie sportu. Był to bardzo kreatywny i zabawny spektakl, który zasługuje na duże brawa. Po występie dzieci zajadały się pysznymi i zdrowymi kanapkami, które przygotowały samodzielnie z niewielką pomocą uczennic ze starszych klas z PSP nr 11. Były to kanapki z pełnoziarnistym chlebem, serem, szynką, pomidorem, ogórkiem i sałatą. Każdy mógł wybrać swoją ulubioną kombinację i zasmakować w zdrowym posiłku.
Dzieci były bardzo dumne ze swojej pracy. Pamiętajmy, że zdrowe jedzenie to nie tylko obowiązek,
ale też przyjemność!